Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wykańczanie

Deski ścienne i sufitowe – jak wykorzystać je we własnym wnętrzu?

Istnieje wiele sposobów na to, by w prosty sposób polepszyć walory wizualne domu lub mieszkania.Deski ścienne i deski sufitowe okazują się być doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie, które nie tylko wpływa na wygląd powierzchni. Dlaczego deski dekoracyjne na ścianę i sufit są dobrym wyborem?

Nie można dziwić się temu, że człowiek pragnie mieszkać w miejscu estetycznym. W końcu do niego przychodzić będzie każdego dnia po ciężkiej pracy w celu odpoczynku. W nim odbędą się imprezy rodzinne i inne ważne uroczystości. Wiele osób chce także tego, by wnętrze własnego mieszkania bądź domu wyróżniało się na tle innych, czemu także nie można się dziwić.

Deski na ścianę posiadają przede wszystkim unikalny wygląd. W przeciwieństwie do materiałów sztucznych, a także surowych (takich jak cegła i beton architektoniczny) drewno kojarzy się z ciepłem i wprowadza do domostwa przytulność, a przecież to właśnie ona jest jednym z ważniejszych czynników podczas odpoczynku po ciężkim dniu. Dochodzi do tego fakt, że struktura drewna nie jest jednolita i identyczna w każdym przypadku. Na deskach bowiem pojawiają się słoje o różnych kształtach, rozmiarze i rozmieszczeniu.

Stara deska na ścianę do salonu, sypialni itd. to klucz do komfortowego mieszkania. Ściana pokryta takimi deskami jest przede wszystkim bardziej ciekawa. Nie trzeba wtedy wieszać na niej zegarów, obrazów itd. Nie można także zapominać o innych właściwościach tego produktu. Mianowicie, drewno wyróżnia przede wszystkim akustyka. Oznacza to, że deska sufitowa drewniana, a także jej odpowiedniki ścienne mogą sprawić, że mieszkanie lub poszczególne pomieszczenie stanie się bardziej wygłuszone, a więc dźwięki nie będą wydostawały się poza jego obręb. To doskonała propozycja dla mieszkań, w których znajdują się cienkie ścianki działowe.

Deski dekoracyjne na ścianę i sufit posiadają także inną, ciekawą cechę. Chodzi o ich właściwości termoizolacyjne. Za pomocą desek można ocieplić całe mieszkanie w sposób bardzo estetyczny! Dzięki temu zimą nie będzie z domu umykało ciepło, a latem nie dostanie się ono do niego tak szybko.

Deski sufitowe i deski ścienne to dosyć podobne, acz nieidentyczne produkty. Wbrew pozorom są niesamowicie cienkie, dzięki czemu nie narażają konstrukcji obiektu. Ich montaż jest wyjątkowo prosty. Na przykład deski marki Paulbunyan są montowane niczym panele podłogowe – posiadają niewielkie rowki, dzięki czemu moment łączenia poszczególnych elementów jest praktycznie niewidoczny. Dochodzi do tego fakt, że drewno może posiadać różne odcienie, dlatego można na przykład wybrać deski bardzo jasne, powiększające optycznie pomieszczenie, w którym się znajdują, a także deski ciemne, zdecydowanie nadające wnętrzu tajemniczości i przytulności.

Na rynku można spotkać także deski dekoracyjne na ścianę, które nie posiadają standardowego dla drewna koloru. Chodzi bowiem o niewielkie elementy pomalowane na żywe barwy, np. zieloną, fioletową, czerwoną itd. To świetne rozwiązanie dla drewnianych ścian, które prezentują się jednolicie i mało ciekawie. Warto wybrać takie kolorowe deski ścienne, które odpowiadają kolorystycznie dodatkom użytym w mieszkaniu. Jeżeli owych dodatków jeszcze nie ma, to dobrze jest postawić np. na czerwone poduszki, świeczniki, wazony itd. kiedy owe deski będą także czerwone. Mieszkanie lub dom będą się przez to prezentować spójnie i estetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ