Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Instalacje

Konserwacja rynn

rynnaGdy przychodzi wiosna, każdy z nas zaczyna wiosenne porządki. Jest to również idealny moment, by zorganizować konserwację systemu rynnowego. Głównymi nieczystościami osadzającymi się w naszej rynnie są wszelkiej maści liście, błoto oraz inne nieczystości.Jest to pierwszy i zarazem ostatni moment na naprawienie ostatnich pamiątek po zimie.

Czym są rynny?
Na rynku istnieje wiele rodzajów i ich zastosowań. Główną funkcją jaką spełniają jest odprowadzanie wody opadowej z dachu oraz odprowadzanie jej do kanalizacji deszczowej. Gdyby nie rynny, nasze dachy mogłyby nabywać wielu uciążliwych szkód,a, które pochłonęłyby wiele nakładów finansowych. Dzięki przeprowadzaniu regularnych konserwacji rynien zyskamy prawidłową ochronę przed osadzającą się wilgocią.
Od czego możemy zacząć czyszczenie rynien?
Czyszczenie rynien wymaga od nas wiele pracy. Zaczynając musimy dotrzeć do wszystkich na codzień niewidocznych miejsc, by pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Sprawdzając nasze rynny powinniśmy również sprawdzić ich stan techniczny. Zimą, dosyć często w skutek skoków temperatur następuje odwilż, by zaraz znów przymrozić tworząc w rynnach bryły lodowe. Z uwagi na podatność lodu na poszerzanie objętości mogą powodować uszkodzenia oraz pęknięcia.

Czym czyścić rynny?
W czyszczeniu rynien, w zależności od tworzywa musimy uzbroić się w odpowiedni sprzęt. Podstawowymi środkami, które będziemy potrzebować to szczotka oraz wąż ogrodowy. W przypadku, gdy posiadamy lub możemy pożyczyć myjkę ciśnieniową, będziemy mogli przeprowadzić nasze czyszczenie efektywniej. W konserwacji rynien nie należy używać ostrych narzędzi albo żrących substancji, ponieważ moglibyśmy wyrządzić naszym rynnom więcej szkody niż pożytku.

Jak poradzić sobie z usterkami?
Często po zimie mamy wiele problemów z rynnami z powodu usterek. Po zlokalizowaniu musimy postarać się, by wszystkie pousuwać. Przy oględzinach zwracać szczególną uwagę powinniśmy na miejsca łączeń, mocowań oraz uszczelek. Podczas prac, możemy się spotkać z wieloma zniekształceniami oraz błędami montażowymi. Wiele zniekształceń możemy usunąć przez odpowiednie wyginanie rury w celu uzyskania prostej powierzchni. Podczas prac konserwatorskich nie powinniśmy używać środków chemicznych, nawet takich jak mydło, ponieważ możemy, im poważnie zaszkodzić. Dzięki odpowiedniej konserwacji uzyskamy sprawny i drożny system.

Co zrobić, gdy cała rynna jest uszkodzona?
W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wymienienie całego odcinka rynny, który jest uszkodzony. Obecnie ilość produktu na rynku nie wymaga od nas mozolnej pracy. Dobrym pomysłem będzie zachowanie odcinka rynny na przyszłościowe poprawki, ponieważ poco kupować całe rynny, jak można nałożyć nakładkę z dopasowanego fragmentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ