Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Instalacje

Żarówki energooszczędne

zarowkaZ czasem użytkowania naszego domu zauważamy często, że stare oświetlenie nie spełnia już naszych potrzeb. Z góry wiemy,czego nam brakuje w naszym oświetleniu oraz jak to naprawić.

Zazwyczaj główną przyczyną pogorszenia jakości światła w naszym domu są zużywające się żarówki, które pod wpływem używania tracą swoje wartości, ale to nie wszystko. Zazwyczaj główną przyczyną kiepskiego światła w domu jest nieodpowiednie ustawienie źródeł światła lub zastosowanie złego oświetlenia np. reflektor halogenowy w miejscach, gdzie światło powinno się rozpraszać. Częstą przyczyną kiepskiego oświetlenia są też źle dobrane oprawki. Gdy nasze świetlówki energooszczędne są zbyt nisko osadzone w oprawkach mogą nas oślepiać, zaś, gdy szkło w naszych żarówkach jest ciemne lub matowe, może dawać nam znacznie mniej światła.

Co zrobić z łącznikami uruchamiającymi oświetlenie?
Podczas remontów lub też przemeblowania pokojów dochodzi do zamieszania z włącznikami.Gdy pierwotny układ wcześniej działał dobrze, w następstwie zmian w pokoju już niekoniecznie spełnia swoje pierwotne funkcje. Najlepszym rozwiązaniem jest dołączenie kolejnego włącznika w miejscu, w którym ułatwi nam obsługę oświetlenia. W tym przypadku niezbędne wydaje się wykucie nowego miejsca na kolejny przełącznik oraz położyć do niego kable. W skutek rozwoju techniki, już nie musimy tego robić, ponieważ w dzisiejszej dobie rozwoju technologicznego, nasze oświetlenie możemy sterować bezprzewodowo. W tym przypadku wystarczy umiejscowić odbiornik sygnału w puszce instalacyjnej i już możemy cieszyć się sterowaniem włącznikiem z każdego miejsca w pokoju.

Co używać zamiast standardowych żarówek?
Dzięki wprowadzonym dyrektywom Unii Europejskiej zostaliśmy zmuszeni do zastąpienia naszych starych żarówek świetlówkami energooszczędnymi. Żarówki energooszczędne nie zawsze się jednak sprawdzają. Dobrym miejscem umieszczenia ich są miejsca w domu, w których potrzebujemy intensywnego światła przez długi czas. Jest to spowodowane czasem, który żarówki energooszczędne potrzebują, by się nagrzać, osiągając tym samym większą moc świecenia.Najlepszym rozwiązaniem będzie, więc umiejscowienie ich często przez nas odwiedzanych jak pokoje, czy kuchnia. Za wybraniem żarówek, jak sama nazwa wskazuje jest ich energooszczędność. Dzięki, nim zaoszczędzimy na wydatkach na energię elektryczna oraz zrekompensuje nam ich wysoką cenę względem żarówek tradycyjnych. Poważną wadą żarówek energooszczędnych jest jednak, oprócz ceny, ich zbyt nowoczesny kształt, który nie pasuje często do starych ozdobnych lamp. Żarówki energooszczędne z uwagi na długi czas uzyskiwania maksymalnej mocy nie będą dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach przez nas odwiedzanych sporadycznie jak piwnica lub kotłownia. Żarówki energooszczędne, jako oświetlenie nie będą się również sprawdzać w pomieszczeniach stosunkowo zimnych jak nie ogrzewane garaże, ponieważ w niskiej temperaturze świecą znacznie słabiej od tradycyjnych. Przy wyborze żarówek należy się poważnie zastanowić, czego wymagamy od naszego oświetlenia, by nie popełnić błędu w wyborze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ