Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wykańczanie

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wiele osób przy okazji jakiegoś remontu zastanawia się nad tym czy nie skorzystać z usług architekta wnętrz. Niektórzy twierdzą, że nikt nie zaprojektuje odpowiedniej dla nich przestrzeni lepiej niż oni sami. Jednak są tacy, którzy uważają, że pomoc specjalisty jest tutaj koniecznością. Jeśli chcemy zaprojektować jakieś oryginalne miejsce to wówczas lepiej skorzystać z porady architekta. On na pewno przygotowuje coś, co nie będzie tylko odwzorowaniem tego, co znajduje się w modnych katalogach.

Nie każdy architekt będzie jednak w stanie zaprojektować coś ponadczasowego. Trzeba dokładnie przejrzeć portfolio wszystkich architektów pracujących w okolicy. Oczywiście powinien on także czerpać inspiracje z tego, co akurat jest modne. Jednak zaprojektowane przez niego wnętrza będą służyć przez lata. Nie mogą być zatem jedno sezonowe. Oczywiście inwestor musi podpowiedzieć architektowi czego od niego oczekuje. Architekt może sam wszystko zaprojektować, ale jeśli określimy z góry to, co chcielibyśmy to na pewno będzie mu łatwiej. Najczęściej ludzie mówią architektom o swoich oczekiwaniach dotyczących kolorystyki wnętrza. To przecież najważniejsze, aby czuć się dobrze we własnym domu.

Architekt wnętrz na pewno będzie znał również ofertę produktów danych producentów. Jest on zorientowany w branży budowlanej bardziej niż my. Jest to kolejny powód dla którego powinniśmy skorzystać z jego oferty. Oczywiście architekt będzie także znał ceny poszczególnych elementów, które znajdą się we wnętrzu. Dzięki temu będziemy mieć pełny i klarowny kosztorys całej inwestycji. Na pewno łatwiej będzie nam także znaleźć optymalne dla nas rozwiązanie. Wszystko to pozwoli nam z pewnością zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na przejazd po sklepach w celu zapoznania się z ich ofertą. Zazwyczaj jest także tak, że jeśli architekt współpracuje z jakimś producentem (co zdarza się bardzo często), może liczyć na zniżki. Dzięki temu my również zyskamy. Zapłacimy mniej za materiały czy elementy wykończenia wnętrz. Jeśli nie mamy ekipy budowlanej to na pewno architekt będzie miał jakiś sprawdzonych i zaufanych budowlańców, którzy zrealizują w pełni jego projekt.

Zatrudnienie architekta to także pewność, że inwestycja będzie przebiegała terminowo. Architekt wszystkiego dopilnuje i będzie na bieżąco kontrolował ekipę budowlaną, tak aby realizowała ona projekt zgodnie z zamierzeniem. Bardzo często wybór architekta jest kluczową decyzją, którą trzeba podjąć przy budowie domu lub jego remoncie. Bez tego się nie obejdzie. Jednak w mieszkaniach także jego praca może się przydać. Szczególnie wtedy, kiedy mamy do zagospodarowania małą przestrzeń. Architekt wnętrz na pewno zaprojektuje wszystko tak, że znajdzie się miejsce na każdą rzecz. Oczywiście poszukiwania architekta należy rozpocząć o wiele wcześniej. Nie można tego odkładać na ostatnią chwilę. Sama współpraca z architektem, jeszcze przed rozpoczęciem prac może trwać nawet trzy miesiące. Wszystko trzeba uzgodnić. Trzeba także dobrać materiały, kolory i inne elementy. Wszystko wymaga konsultacji. Bywa też, że potrzebne są różne poprawki. Wówczas czas oczekiwania na projekt będzie się jeszcze wydłużał. Jeśli zastanawiamy się nad zatrudnieniem architekta to nie można zostawiać tego na koniec. Zatrudnienie go powinno być pierwszą rzeczą jaką zrobimy w związku z remontem czy budową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ