Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Projekty

Okres na ocieplenia


9196f_izolacje-zdjecia_1_jpg_jaki-styropian-do-ocieplenia-domu_mainKiedy wykonywać ocieplanie?

Najlepszym okresem do wykonywania ociepleń jest późna wiosna z uwagi na sprzyjającą aurę, a ostatnim momentem jesień, jeśli pogoda jest w miarę ustabilizowana. Wielu z nas decyduje się na ocieplanie domu z uwagi na obniżenie kosztów utrzymania. Ciągłe podwyżki prądu, gazu oraz materiałów palnych powoduje, że koszty ocieplania znacząco maleją. W dobie kryzysu każdy z nas szuka oszczędności, a ocieplanie domu wydaje się idealną receptą na wysokie koszty utrzymania ciepła. Najczęstszym surowcem w ocieplaniu przez nas jest styropian, a to z uwagi na łatwość montażu oraz dostępność. W każdym sklepie budowlanym możemy zaopatrzyć się w arkusze płyt zbudowanych z małych kuleczek styropianowych. Podstawową zaletą styropianu jest jej wysoka skuteczność ochrony cieplnej,co skutkuje szybkim zwrotem inwestycji. Wykonując ocieplanie domu musimy się kierować sprawdzonymi materiałami, gdyż tylko one zagwarantują nam skuteczne ocieplenie oraz trwałość na lata. Wielu specjalistów uważa jak potwierdzają badania, że cienka płyta styropianowa potrafi zapewnić taką samą izolację jak bardzo gruby betonowy mur.

W jaki sposób wybierać ekipę remontową?
W wyborze ekipy remontowej najlepiej sugerować się poleceniami rodziny lub przyjaciół. Gdy zdecydujemy się jednak na nieznanych fachowców powinniśmy zawsze żądać od nich certyfikatów poświadczających ich rzetelność i wysoką jakość oferowanych usług. Na rynku obecnie występuje sporo grup zakładających ocieplenia domów. Musimy trzymać się jednej ważnej zasady, a mianowicie: taniej, nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli mamy jakieś pojęcie o budownictwie, możemy również rozważyć samodzielne instalowanie ocieplenia. Z uwagi na łatwość montażu jesteśmy w stanie wykonać je samodzielnie uzbrojeni w odpowiednie materiały takie jak styropian, klej do styropianu, kołki mocujące, siatka oraz poradnik opisujący cały proces ocieplania domu.

Jakie wybrać materiały do ociepleń?
Wyborze materiałów do ociepleń nie ma łatwego zadania. W wielu hurtowniach i sklepach budowlanych występuje wiele materiałów o wysokiej jakości, ale jest też wiele takich, które wypadają bardzo słabo. Najlepszym sposobem, gdy wybieramy styropian jest wybranie takiego, który posiada certyfikaty oraz rekomendowane jakości przyznawane przez niezależne instytuty badawcze. Wśród najnowszych typów styropianów możemy wyróżnić np. pomarańczowy styropian w kropki, który stanowi świetną izolację oraz srebrnoszary z dodatkiem grafitu, który z uwagi na niski współczynnik przewodzenia ciepła sprawdzi się, gdy wykonujemy ocieplanie domu. W wyborze styropianu mogą pomóc nam wykwalifikowani specjaliści w sklepach budowlanych lub zaufane osoby z branży budowlanej.

Gdy planujemy ocieplanie domu nie powinniśmy zwlekać z tą decyzją, ponieważ pogoda, ma istotny wpływ na przeprowadzanie robót budowlanych na powietrzu. Wskazane jest, by podczas przeprowadzania ociepleń, temperatura wynosiła ponad 5 stopni Celsjusza oraz była bezopadowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ