Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wykańczanie

Szkło do kuchni

Szklo-do-kuchni-trawa-z-kamieniami-www-backsplash-plOstatnimi czasy wykończenie ściany w kuchni szkłem hartowanym, niezwykle dekoracyjnym(widok miast, przyrody, ludzi, a nawet kreskówek) stało się modne, a zarazem praktyczne. Szklane panele to zapewne niebanalne rozwiązanie dla osób z fantazją. W przypadku małej kuchni sprawdzi się gładka tafla, gdyż optycznie je powiększy. Szkło na ścianę w kuchni stanowi alternatywę dla płytek ceramicznych. Poza tym szkło w kuchni jest elementem nowoczesnym i dodatkowo niesamowicie łatwym w utrzymaniu w czystości. Szkło hartowane to niesamowite widowisko w połączeniu z oświetleniem(diodami lub kinkietami). Poza tym za szkłem w kuchni przemawia jeszcze jedna zaleta w postaci łatwego montażu(szybko i czysto). Same panele są odporne na zabrudzenia i parę. Na szklane panele jest udzielana dwuletnia gwarancja.

Szklane panele w kuchni są dobrym wyborem ze względu na ich uniwersalność, gdyż dowolna grafika pozwoli je dopasować do każdego wnętrza. Szkło hartowane, z którego wytworzone są panele jest bardzo odporne na wysokie temperatury jak i silne uderzenia nawet metalowymi przedmiotami. Poza tym szkło hartowane charakteryzuje się wysoką wytrwałością. Gładka powierzchnia szkła gwarantuje łatwe czyszczenie paneli szklanych i eliminuje siedliska drobnoustrojów. Dodatkowo panele szklane są zamawiane według indywidualnych poleceń na konkretne zamówienie.

Prostym rozwiązaniem jest wybór bezbarwnego szkła typu float o grubości 4-6 mm, które ma lekko zielonkawe zabarwienie. Można jednak dokonać wyboru między różnymi typami szkła jak klejone, hartowane, zbrojone, matowe, piaskowane. Gładka powierzchnia szkła daje efekt przestronności i lekkości. Szkło to rozwiązanie pasujące do każdego wystroju kuchni. W przypadku szkła nad blatem kuchennym powinno ono być być hartowane lub bezpieczne (laminowane folią), co daje odporność na uszkodzenia mechaniczne czy różnice temperatur. Szkło w kuchni można montować na szynach lub na śruby. Szkło w kuchni pozwala na wykorzystanie jakiejkolwiek grafiki, która się nam podoba. Panel szklany można zastosować na ścianę, na sufity czy drzwi. Szkło w kuchni to nadanie kuchni cech różnorodności, nowoczesności czy ponadczasowości. Panele szklane to zapewnienie higieny i niesamowitego efektu. Panele szklane wykorzystują takie materiały jak szkło bezbarwne typu float lub szkło optiwhite, czyli szkło odbarwiane . Popularne jest również szkło malowane. Panele szklane są estetyczne, dodatkowo odporne na tłuszcz, nagrzewanie, łatwe w czyszczeniu czy wilgoć. Zazwyczaj panele szklane są hartowane co sprawia, że stają się bardziej odporne na stłuczenie. Panele szklane mogą przedstawiać takie obrazy jak pejzaże, architektura, przyroda, dla dzieci(kreskówki), transport, kuchnia, napisy, tła i wzory, ludzie i inne. Panele szklane mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Panele szklane chronią i zdobią. Dodatkowo można zamontować podświetlenie paneli, co obdarzy wnętrze niesamowitym eleganckim wyglądem. Z kolei montaż paneli jest szybki i łatwy na tyle, że można go dokonać samemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ