Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wnętrza

Dom przygotowany na przyjęcie gości

Są osoby mało towarzyskie, które nie przepadają za przyjmowaniem w swoim domu gości. Nie brakuje też ludzi, którzy chętnie wybierają się na spotkania z innymi, jednak nie lubią ich u siebie przyjmować, ponieważ nie przepadają za gotowaniem i sprzątaniem po imprezach, a także wolą mieć możliwość opuszczenia towarzystwa w dowolnym momencie. Nie brakuje też jednak osób, które uwielbiają przyjmować wizyty i pragną odpowiednio przygotować na nie dom.

Oczywiście, im większą przestrzenią dysponujemy, tym więcej gości jesteśmy przyjąć w swoim domu. Do tego celu przydadzą nam się szczególnie trzy pomieszczenia – salon, jadalnia oraz gościnna sypialnia. Rzecz jasna, w wielu domach te trzy funkcje pełni jedno pomieszczenie, w innych jednak każde z nich stanowi odrębną przestrzeń.

Salon powinien okazać się pokojem obszernym, w którym zmieści się sporo osób, które będą nie tylko siedzieć i rozmawiać, ale może również tańczyć czy grać w jakieś gry gry towarzyskie, jak kalambury. Dlatego też najlepiej pozostawić środek salonu wolny, zaś meble umieścić pod ścianami. Wśród nich powinna znaleźć się wygodne kanapa bądź nawet kilka kanap, a także fotele. Obok nich czy przed nimi można ustawić małe stoliczki kawowe, na których można ustawić napój czy drobną przekąskę, jak ciasteczka czy paluszki bądź owoce. Warto również zadbać o przyozdobienie salonu z pomocą obrazów, kwiatów ciętych i doniczkowych, zaś w okresie bożonarodzeniowym – z pomocą wielkiej choinki. W salonie mogą też znaleźć się przedmioty służące rozrywce i wzbogaceniu duchowemu, jak regały z książkami, sprzęt do odtwarzania muzyki wraz z płytami, a także telewizor wraz z dvd.
Jadalnia nie musi być aż tak obszerna, jak salon. Najważniejszym meblem w niej jest wielki stół, przy którym może najeść się co najmniej kilka, a najlepiej nawet tuzin czy dwa tuziny osób. Przy stole powinny stać wygodne krzesła, najlepiej wszystkie z tego samego kompletu. Może też się tam znaleźć kredens z porcelaną czy barek na alkohole i kieliszki. Można również oczywiście ozdobić jadalnię z pomocą obrazów i roślin, podobnie jak salon.

Pokój gościnny nie musi być duży, gdyż zwykle goście nocują w nim przez jedną czy najwyżej kilka nocy. Musi się tam zmieścić duże, wygodne łóżko bądź więcej łóżek, w których może spać sporo osób. Przydatnym meblem będzie także szafa, jak również niewielki stoliczek czy komódka. W gościnnej sypialni można również umieścić niedużą półeczkę z książkami do poczytania przed snem lub mały telewizorek.

Rzecz jasna, jeżeli pragniemy urządzać wystawne przyjęcia czy chociażby zapraszać od czasu do czasu kilka osób, musimy też mieć w domu wygodną kuchnię, gotową na gotowanie potraw dla większej ilości osób. Przyda nam się sprawny piecyk, a także obszerna lodówka gotowa zmieścić zapasy i gotowe potrawy na kilka dni dla kilku czy kilkunastu osób. W kuchni warto również umieścić obszerny stolik czy szafkę z blatem kuchennym, przy którym zdoła wygodnie pracować więcej, niż jedna osoba. Przyda się również odpowiednio duża ilość garnków, warzech i zastawy, jak również takie pomocne urządzenia, jak mikser czy zmywarka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ