Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wykańczanie

Klamki do drzwi

Drzwi stanowią podstawowy element naszego domu. Chronią wnętrze od niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz rozdzielają pomieszczenia. W naszych domach możemy spotkać wiele rodzajów drzwi o różnych wielkościach oraz kształtach. Niektóre służą do zadbania o prywatność osób, a niektóre spełniają jeszcze inne funkcje. Na rynku istnieje wiele firm produkujących drzwi, które różnią się między sobą, ale, za to posiadają jedną cechę wspólną,a mianowicie klamki. Tak jak drzwi, tak i klamek mamy całą masę modeli zaczynając od modeli klasycznych, aż po prawdziwe nowoczesne arcydzieła.

Jak wybierać odpowiednie klamki do drzwi?Pol-Skone-Klamka-Latino-szyld-dzielony

W planowaniu wyboru klamki powinniśmy się skupić przede wszystkim na rodzaju drzwi, do których ma pasować oraz typu pomieszczenia i jego wnętrza. Wiadomym jest, że nie warto wybierać klamek w stylu np. retro do wystroju nowoczesnego albo do masywnych drzwi w stylu gotyckim. Kolejnym wyznacznikiem w doborze odpowiedniej klamki jest jej prostota użytkowania oraz wygoda.Należy zwrócić również uwagę na ostre krawędzie, co jest niezwykle ważne, gdy w domu mamy małe dziecko. Dzisiejsze klamki wykonuje się z wielu tworzyw o różnorodnych konstrukcjach oraz dowolnych kształtach. Klamki dostępne w sprzedaży nie różnią się tylko ceną, ale również sposobem wykonania. Wśród wielu materiałów przeznaczonych do produkcji klamek możemy wyróżnić: stopy metali,ceramika oraz plastyki i inne tworzywa sztuczne. Klamki wysokiej klasy będą się charakteryzowały cichym pracowaniem i niezawodnością. Klamki masowe będą wykonywane zaś z plastiku oraz cienkiej stali co znacząco wpływa na ich wytrzymałość. Dodatkowo klamki w zestawie mogą posiadać zamki lub blokady, co z kolei wpłynie na większą prywatność i na zabezpieczenie rzeczy, które nie powinny być łatwo dostępne szczególnie dla dzieci np. środki ochronny roślin, środki łatwopalne.

Dlaczego wybór klamek jest bardzo istotny?
Jeśli chcemy, by nasz dom wzbudzał zachwyt odwiedzających powinniśmy zainwestować w odpowiednie klamki. Jak wykazują badania, gdy stoimy przed drzwiami cały swój wzrok kierujemy właśnie na klamkę, dlatego też powinna dopełniać wizualnie nasze drzwi. Nie powinniśmy mieszać stylu klamek oraz drzwi, ponieważ często efekt jest odwrotny i zamiast zachwycić naszego gościa eleganckim wystrojem możemy go rozbawić. Najlepszym wyborem dla drzwi klasycznych, będą klasyczne klamki, zaś w drzwiach nowoczesnych świetnie się będą sprawdzać klamki o prostym designie. W wyborze klamek powinniśmy również kierować się rodzajem wykończenia. Wybór koloru klamek powinien współgrać razem z okuciami oraz zawiasami dopasowanymi już do montowanych drzwi. Wybierając klamki powinniśmy zwracać szczególną uwagę na styl skrzydeł drzwi. Proponuje się, by w skrzydłach ozdobnych montować klamki w kolorach o stonowanym odcieniu. W przypadkach, gdy chcemy, by klamka stała się mocnym akcentem w domu powinna być intensywna o wyrazistym kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ