Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Stan surowy

Budowa domu od czego zacząć

maurer-1019810_1280

Budowę domu zaczynamy od upatrzenia sobie terenu. Zapewne, jeżeli mieszkaliśmy w mieście marzy nam się domek na wsi. Jeśli dobrze trafimy, możemy kupić w bardzo dobrej cenie ładny kawałek ziemi. Budowę zaczynamy od:

  • ustalenia ile danego terenu chcemy kupić.

  • Idziemy do notariusza celem ustalenia terminu kupna działki.

  • musimy dowiedzieć się jakie dokumenty będą nam potrzebne do transakcji kupna/sprzedaży.

Jeśli już się dowiemy musimy udać się do geodezji celem wyciągnięcia mapek. Jeśli kupujemy część działki z działki sprzedający musi wezwać geodetę aby wytyczył nam działkę. Potem musimy udać się po kolei do miejsc, z których będziemy pobierać dokumenty. Nie możemy się pomylić gdyż każdy taki dokument jest płatny, a wiadomo, że podczas budowy domu każdy grosz jest na wagę złota. Gdy już mamy komplet potrzebnych dokumentów musimy udać się jeszcze raz do notariusza i tam zostanie dla nas sporządzony akt notarialny, w którym nabywamy działkę. Jest to o tyle ważne, że bez takiego aktu nigdy nie staniemy się właścicielem, a dodatkowo nie będziemy mogli nic na tej działce zrobić. Jeśli już działka należy do nas wtedy należy udać się do energetyki, żeby odpowiednie osoby przyjechały i zrobiły na naszej działce przyłącze oraz skrzynkę, z której będziemy korzystać podczas budowy domu. Jak wiemy prąd jest bardzo ważnym elementem naszego domowego gniazdka. Musimy zdać sobie sprawę, że jeżeli będziemy posiadać swoje przyłącze i swój prąd, to będziemy płacić jak za działkowicza. Jeśli sąsiad pożyczy nam prądu wtedy będziemy płacić mniej. Budowę domu również musimy zacząć od wyrównania terenu.

Równanie gruntu jest bardzo ważną czynnością podczas budowania swojego wymarzonego domu. Kiedy zaczynamy stawiać fundamenty, teren dookoła musi być czysty. Musimy z niego usunąć wszystkie drzewa krzewy oraz inne niepotrzebne rzeczy, które się na tym terenie znajdują. Jeśli na nim rosną drzewa, na ich usunięcie trzeba mieć pozwolenie. Wówczas musimy udać się do nadleśnictwa celem załatwienia pozwolenia na wycięcie drzewa. Jeśli już takie pozwolenie uda nam się załatwić musimy wezwać osobę, która ma uprawnienia do usunięcia drzewa z naszej działki. Pod żadnym pozorem nie można robić tego na własną rękę. Możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale również innym ludziom. To się dla nas źle skończyć. Jeśli już drzewo zostało usunięte wtedy należy wezwać odpowiednie maszyny do wykopania wszelkich korzeni oraz wyrównania powierzchni pod budowę. Oczywiście równanie gruntu musi odbyć się za pomocą koparki oraz spychacza. Po akcji wyrównywania należy wszystkie gruzy wywieźć na odpowiedni plac. Najważniejszą rzeczą na działce jest usunięcie wszystkich korzeni. Korzenie mają to do siebie, że będą nam odrastać. Wykopanie wszystkich sprawi, że gdy już będziemy mieć pobudowany dom wtedy mury nie będą nam pękać. Po wyrównaniu gruntu należy zacząć kopać fundamenty. Kopanie musi odbywać się bardzo dokładnie. Musi ono odbywać się zgodnie z wytyczonymi sznurkami. Jeśli źle będzie wykopany dół wtedy fundamenty będą krzywo kładzione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ