Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Stan surowy

Problemy na placu budowy

solid-1084953_1280

Przygotowanie tak dużej inwestycji jak wybudowanie własnej nieruchomości, wiąże się z szeregiem niezbędnych do wykonania przygotowań. Bardzo ważne jest przede wszystkim przygotowanie opartego na racjonalnych przesłankach i wyliczeniach kosztorysu, który pozwoliłby prywatnemu lub komercyjnemu inwestorowi na właściwe i wystarczające zabezpieczenie środków na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji. Założenie bowiem jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu jednorodzinnego, że uda się cały projekt zrealizować w ramach z góry przyjętych kosztów, jest wyjątkowo złudne i może doprowadzić do bardzo poważnych braków w budżecie na sam koniec wykonywania podstawowych prac.
Oczywiście ludzie korzystający z pomocy fachowych zespołów budowlanych czy firm realizujących inwestycje w wielu sektorach, służą pomocą w przygotowaniu takiego odpornego na jakiekolwiek zaburzenia budżetu. Biura projektowe, które przygotowują całe propozycje bryły budynku, ulokowania i rozłożenia fundamentów, aż po wykończenie i aranżację wnętrz, posiadają przeważnie na tyle duże doświadczenia w sektorze budowlanym, że potrafią odpowiednio oszacować koszty związane z nabyciem materiałów budowlanych, zatrudnieniem ekipy budowlanej oraz ewentualnym korygowaniem wszystkich pojawiających się w trakcie budowy przeszkód. A tych może być bardzo dużo – niewłaściwa analiza zapisów notarialnych w kwestii prawa do działki budowlanej, podobnie jak nieodpowiednio przeprowadzona ekspertyza takiego gruntu, mogą na długi okres nie tylko wstrzymać pracę, ale trwale je uniemożliwić.
Odpowiednie upewnienie się, że posiada się pełnie praw do danej działki, oraz że działka ta została zakwalifikowana jako budowlana, to tylko początek rzeczy, o jakie zadbać musi inwestor. Dokonanie właściwej analizy składu gruntu także może zakończyć się wystawieniem ekspertyzy, na mocy której grunt nie będzie się kwalifikował do wybudowania budynku w takiej formule, lub postawienia jakiegokolwiek ciężkiego obiektu – dzieje się tak chociażby na terenach podmokłych. Nie brakuje w Polsce także osób, które notorycznie stawiają nieruchomości na terenach zalewowych, a więc takich, co do których istnieje bardzo duże ryzyko ponownego zalania ich czy podtopienia.
Prawo nie jest jeszcze na tyle restrykcyjne, aby całkowicie blokować ludziom prawo do stawiania nieruchomości w takich miejscach, ale późniejsze konsekwencje finansowe czy ubezpieczeniowe dla osoby poszkodowanej w wyniku powodzi,  bywają w takim przypadku dużo większe, niż koszty nabycia działki w innym, bezpieczniejszym miejscu. Pomoc biura projektowego, a także zasięgnięcie porady u doświadczonych realizatorów inwestycji czy budowlańców, pozwala nawet kompletnemu amatorowi odnaleźć się bez problemu w warunkach tak skrajnie skomplikowanego procesu, jakim jest budowa własnego domu. W Internecie bez najmniejszego problemu znaleźć można fora i porównywarki sieciowe, które zbierają rekomendacje i opinie na temat wszystkich wykonawców takich usług w regionie, dzięki czemu namierzenie takich pomocnych firm i osób nie zajmuje wiele czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ