Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wykańczanie

Sposób na tanie sprzęty

living-room-690174_1280Modnie i nowocześnie nie musi oznaczać drogo. Trochę wyobraźni i zdolności do majsterkowania mogą skutkować oryginalnymi projektami, których nie kupi się w sklepie meblowym. Oto 10 propozycji na tanie i designerskie sprzęty codziennego użytku.

Używane od lat szafki, komódki i etażerki nie warto wymieniać na nowe. Aby nadać zniszczonym mebelkom blasku, pomalujmy je na biało. W ten sposób uzyskamy efekt skandynawski, doskonale rozjaśniający przedpokój. Białe szafki sprawdzą się w sypialni lub w kuchni. Jeśli dokupimy ciekawe gałki lub uchwyty stylizowane na zabytkowe, uzyskamy niespotykany efekt. W sprzedaży znajduje się mnóstwo ciekawych gałek, które ozdobią szafki, przedłużając im życie.

Szafki meblowe doskonale sprawdzą się również w łazience, jako miejsce osadzenia umywalki. Zabezpieczone przed wilgocią, nadadzą temu miejscu tradycyjnego i ciepłego wyglądu. Warto zaopatrzyć taką łazienkę w drewniane szafki na różne akcesoria lub w wiszące półki. Doskonale komponują się z brązem desek białe i niebieskie płytki ceramiczne. Duże lustro oprawione w drewniane ramy, dopełni stylistycznie całość.

Uroczy stolik kawowy powstanie z odnowionego blatu starej maszyny do szycia. Podstawa takiego stolika to konstrukcja maszyny, w tym wypadku stanowiąca niezwykłą ażurową ozdobę. Taki stolik może pełnić także rolę biurka pod laptop lub stojaka na rośliny.

Urządzenie młodzieżowego pokoju nigdy nie jest łatwe. Warto uczynić to z pomocą samych zainteresowanych. Nie ma potrzeby kupowania drogich regałów. W ich roli mogą sprawdzić się drewniane skrzynki, pomalowane na dowolne kolory i ułożone w atrakcyjny sposób. Każda skrzynka-półka stanowi osobny moduł, dowolnie ustawiony w pokoju młodego człowieka. Skrzynki należy przytwierdzić do ściany, zapewniając im stabilność. Pomieszczą książki, płyty, sprzęt grający i mnóstwo drobiazgów.

W niewielkim mieszkaniu z wnęką, w roli szafy doskonale sprawdzą się umieszczone w niej półki. Zamiast inwestować w drogie meble, przysłońmy tę szafę piękną tkaniną, która nie tylko spełni rolę drzwi do szafy, ale również ozdobi całe wnętrze.

Zniszczone i mało atrakcyjne drzwi wejściowe można odnowić w nieszablonowy sposób, oklejając je gazetami, zdjęciami lub rysunkami. Kilka razy polakierowane, będą przez długi czas zapewniały ciekawe wrażenie. \

Oklejanie zniszczonych sprzętów, to sposób na uniknięcie sporych wydatków. Do tego celu może służyć fototapeta. Naklejona na drzwiczki lodówki, ściany lub drzwi, zapewni estetyczny wygląd i przykryje zniszczenia.

Zastosowanie tkanin do odnowienia starych kanap i taboretów ma długą tradycję. Odświeżone meble będą stanowiły widoczny element kolorystyczny i stylistyczny. Jeśli wybierzemy kolory mocne, kontrastujące z wystrojem, sprawimy, że mieszkanie zyska na charakterze. Pastelowe barwy sprzyjają wypoczynkowi, a ich uzupełnieniem będą rośliny, rozstawione w różnych częściach pokoju.

Widoczne w mieszkaniu rurki mogą stanowić ciekawą cześć wystroju. Nie musimy wydawać pieniędzy na ich ukrywanie. Pomalowane w kontrastowe kolory, mogą uzupełniać pomysł na nowoczesne wnętrze.

Abażur pokojowej lampy, wykonany samodzielnie z haftowanej serwety, ozdobiony wzorem szydełkowym lub papierowy, nada pomieszczeniu kameralnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ