Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Stan surowy

Bezpieczne drzwi do domu

door-1089560_1280Wybór zewnętrznych drzwi do domu jest bardzo ważnym zadaniem. Drzwi zapewniają poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom, są ich wizytówką, a także stanowią ozdobę domu. To na nie zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Należy pamiętać, że jest to również inwestycja na długi czas.

– Tradycyjne drzwi drewniane są wybierane ze względu na ich długowieczność. Przy odpowiedniej konserwacji mogą służyć kilkadziesiąt lat. Jeśli farba zacznie się ścierać lub przestanie nam odpowiadać kolor, w każdej chwili można drzwi pomalować, nadając im nowy wygląd. Atrakcyjnie wyglądają te, które podkreślają piękno drewna, jedynie zabezpieczone lakierem przed działaniem szkodliwych czynników. Drewno cechuje doskonała izolacja cieplna. Jest materiałem odpornym na uszkodzenia. Do wad drzwi drewnianych należy mała odporność na wilgoć, pod wpływem której może dojść do ich zniekształcenia. Zastosowanie odpowiednich impregnatów skutecznie wyeliminuje takie niebezpieczeństwo. Na rynku dostępne są drzwi ocieplone lub nieocieplone. Ważą około 70-90 kg.

– Zastosowanie drzwi metalowych panelowych umożliwia wybór atrakcyjnego wzoru, upiększającego powierzchnię. Drzwi stanowi stalowa ocynkowana blacha. Zewnętrzny ozdobny panel można wymieniać, według własnego gustu. Dostępne są różne kolory i wzory. Jednak najważniejszym elementem jest centralny zamek, najlepiej z wielopunktowym ryglem. Zabezpieczenie przed włamaniem i zdjęciem drzwi z zawiasów, stanowią specjalne bolce. Bezpieczeństwo gwarantuje także metalowa ościeżnica, montowana do muru. Drzwi antywłamaniowe muszą posiadać certyfikat i informację o ateście, firmie, klasie drzwi oraz roku produkcji. Zaopatrzenie drzwi w wizjer, umożliwi sprawdzenie, kto puka do naszego domu. Doskonały obraz zapewnia elektroniczny wizjer, posiadający kamerę o szerokim kącie widzenia.

– Energooszczędne drzwi zapobiegną ucieczce ciepła z wnętrza domu. Najlepsza izolację zapewniają drzwi aluminiowe i drewniano-aluminiowe. Skrzydła zawierają wypełnienie termoizolacyjne, w postaci pianki oraz potrójnej uszczelki. Znajduje się ona na zewnątrz i od środka, jest elastyczna i cechuje ją wysoka zdolność izolacyjna.

Razem z drzwiami montowany jest próg, który dodatkowo wpływa na ocieplenie mieszkania. Dostępne są progi metalowe, drewniane oraz z tworzywa sztucznego. Prawidłowe zamontowanie progu zapewni bezpieczne i efektywne korzystanie z drzwi. W czasie deszczu i opadów śniegu, w miejscu styku z ościeżnicą, nie powinna gromadzić się woda opadowa, powodująca zniszczenie progu.

Do środka czy na zewnątrz?

Sposób otwierania drzwi ma znaczenie. Wybierając drzwi, które będą otwierać się na zewnątrz, zapewnimy więcej miejsca w korytarzu. Po otwarciu drzwi od razu widoczne jest wnętrze. Za drzwiami mogą znajdować się sprzęty lub drzwi do innych pomieszczeń, które swobodnie można otwierać. Wadą tego typu drzwi jest niebezpieczeństwo zablokowania ich śniegiem, w czasie obfitych opadów. By uniknąć takiego wypadku, nad drzwiami umieszcza się daszek.

Dzięki drzwiom otwieranym na zewnątrz, możliwa jest, w razie potrzeby, szybka ewakuacja mieszkańców domu. Przez ten typ wejścia łatwiej wnosić i wynosić meble, a także sprawniej wchodzić do domu.

Wybór drzwi otwieranych do środka oznacza mniej kłopotów z ich otwieraniem porą zimową. Są znacznie odporniejsze na działanie czynników atmosferycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ