Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Stan surowy

Stan surowy otwarty i zamknięty domu

house-construction-476333_1280

Stan surowy domu otwarty bardzo często jest dostępny w małych miejscowościach. Dlaczego tak się dzieje? Często w małych mieścinach czy na wioskach rodzice posiadają grunty, które oddają swoim dzieciom, aby Ci mogli postawić na nich swój dom. Wówczas osoby takie wynajmują firmę budowalną, która jest odpowiedzialna za stworzenie murów oraz dachu. Jest to tzw. stan surowy. Jeżeli ktoś ma firmę budowlaną, to bardzo często stawia domy do stanu surowego, a potem je sprzedaje. Stan surowy otwarty to nic innego jak wykopanie fundamentów oraz postawienie murów i założenie dachu. Otwartość tego domu polega na tym, że nie posiada on zamontowanych drzwi i okien. Jak wiemy, kiedy chcemy kupić taki dom, wówczas musimy przyjąć taki dom, jaki jest wybudowany. Nie możemy zażądać zmian, musimy zgodzić się na wszystko co będzie w planie kupowanego domu. Co może być dziwne dla wielu osób, stan surowy otwarty jest nieraz o wiele droższy od stanu surowego zamkniętego. Firmy bardzo się cenią pod względem takiego domu. Często mówi się, że stan surowy otwarty jest tą częścią, która jest zwykle najtańsza. Najwięcej będzie nas kosztowało wykończenie naszego gniazdka, w którym spędzimy wiele szczęśliwych lat.

Kiedy firma budowlana założy w domu, który chcemy kupić okna oraz drzwi i zacznie wykańczać nasz dom, cena jego wzrośnie. Każdy, kto buduj dom powinien wiedzieć, że zanim zacznie go wykańczać stan surowy musi się ułożyć, a co za tym idzie, dom powinien trochę postać. Nie należy spieszyć się z jego wykańczaniem. Taki dom powinien trochę osiąść na gruncie, na którym został postawiony. Jeśli się do tego nie dostosujemy może zdarzyć się tak, że zaczną nam pękać mury, a tego nikt przecież nie chce.

Stan surowy zamknięty to moment, gdzie mamy już mury, dach, okna oraz wmontowane drzwi. Nie posiada on jednak w środku niczego, dlatego trzeba postawić ścianki działowe i oczywiście w odpowiednim momencie zacząć go wykańczać. Oczywiście za wykańczanie domu możemy się zabrać, kiedy będzie dobrze ocieplony. Najlepiej jest wykańczać dom latem, kiedy temperatury powietrza są wysokie. Jeśli zdecydujemy się na prace nad domem surowym zamkniętym w zimie należy tak dostosować temperaturę, aby pracownicy, którzy będą wykańczać środek mogli swobodnie wykonywać zlecone przez szefa prace. Każdy dobry murarz wie, że jeśli chcemy tynkować ściany w domu to temperatura musi utrzymać się na poziomie piętnastu stopni. W przeciwnym wypadku nasze ściany będą długo schły, a i tynk może odpadać, bo tynk nie będzie chciał się wiązać. Co za tym idzie, taka sytuacja znacznie opóźni prace wykończeniowe. Taka bądź wyższa temperatura musi się utrzymywać przez cały czas tynkowania i kładzenia posadzek, a nawet dłużej, aż do całkowitego ich wyschnięcia. Kiedy budujemy dom powinniśmy również pamiętać o tym, że odpowiednie dogrzanie budynku sprawi, że w przyszłości w naszym domu nie zobaczymy wilgotnych plam na ścianie. Co ważniejsze nie będziemy musieli martwić się grzybem, który często pojawia się, gdy budynek nie jest dogrzany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ