Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wnętrza

Żaluzje i rolety

rolety_wewnetrzneGdy nasz dom jest gotowy możemy przystąpić do aranżacji wnętrza. Pierwszym, co rzuca się w oczy są okna. Pozbawione wszelkich ozdób dają naszemu domowi wiele słońca, ale co zrobić by ilość promieni wpadających do naszego pokoju obniżyć? W tym celu trzeba się zastanowić co wybrać: rolety, czy żaluzje. W tym celu możemy przeprowadzić zestawienie wszystkich wad i zalet jednych i drugich.

Co wybrać, rolety, a może jednak żaluzje?
W obydwóch przypadkach możemy całkowicie zablokować przepływ promieni słonecznych do naszego pomieszczenia lub tylko rozpraszać. Żaluzje świetnie będą się spisywać u osób pracujących nocami, a w dzień lubiące pospać, zaś w przypadku rolet zapewniają ochronę domowników w ciągu dnia przez ograniczenie intensywnego wpadania promieni. W przypadku, gdy zależy nam na większej regulacji natężenia światła powinniśmy wybrać żaluzje.

Kolejną dziedziną w której zestawiamy rolety i żaluzje jest blokowanie ciepła. W przypadku żaluzji aluminiowych mamy do czynienia z szybkim nagrzewaniem się, dlatego warto zamiast aluminium wybrać lepiej żaluzje drewniane. Świetnie sprawdzą się w zaciemnianiu i minimalizowaniu przenosin cieplnych. W porównaniu do żaluzji lepszym wyborem wydają się być rolety. Wykonane ze specjalnej folii refleksyjnej , która zapewni nam wysoką przezroczystość przy wysokim poziomie blokowania promieniowania i wytwarzanego ciepła.

W aranżacji wnętrza nie ma jednoznacznego zwycięzcy. Zarówno żaluzje jak i rolety z uwagi na bogactwo materiałów używanych do ich produkcji sprawia, że możemy z obydwóch opcji wybrać coś idealnego dla naszego pokoju. W przypadku wyboru rolet mamy do wyboru takie materiały jak naturalne oraz sztuczne tkaniny, włókna roślinne i trawy. Dużo osób stosuje rolety zamiast firan, co znacznie unowocześnia wnętrza. Nowością jest umieszczanie na roletach nadruku fotograficznego, co znacząco podnosi walory estetyczne w naszym pokoju, oczywiście jeśli jest rozwinięty.Żaluzje występują, podobnie jak rolety w wielu materiałach. Do najczęściej wybieranych należy drewno oraz aluminium,  chociaż jedną z nowinek jest powstanie żaluzji skórzanych świetnie wpisujących się w nowoczesne gabinety lub też eleganckich apartamentów.

W skutek różnorodności typów, materiałów i zastosowań trudno jest wybrać zwycięzcę tego starcia. O naszym wyborze między roletami, a żaluzjami będą raczej decydować indywidualne czynniki. Gdy jesteśmy np. alergikami, to lepszą opcją będą dla nas rolety, ponieważ pomiędzy lamelkami żaluzji często gromadzi się spora ilość kurzu. Jeśli biorąc pod uwagę wszystkie parametry i indywidualne potrzeby, stawiamy, że minimalnie rolety mają przewagę w porównaniu do żaluzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ