Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wykańczanie

Wybór drzwi wejściowych

Oczywiście wybór drzwi wejściowych nie będzie łatwy. Ludzie mają naprawdę bardzo wysokie wymagania. Drzwi muszą być przede wszystkim ładne oraz pasować do całości elewacji. Muszą również być jak najbardziej wygodne oraz łatwo się zamykać. Nie mogą przepuszczać do wnętrza domu wiatru oraz wypuszczać ciepła z wewnątrz. Oczywiście jednym z najważniejszych elementów jest także ochrona przed złodziejami. Drzwi muszą stanowić odpowiednią barierę dla osób, które nieproszone będą chciały dostać się do wnętrza budynku. Wszystkie te elementy będą zależały jednak nie tylko od wyboru drzwi, ale oczywiście także od ich montażu.

Warto wiedzieć o tym, że drzwi zewnątrzne produkuje się z naprawdę różnych materiałów. Najczęściej jest to drewno oraz metal. Jednak zdarza się także, że drzwi produkowane są z PCV. Drzwi kupuje się od razu z ościeżnicami, które wyposażone są w zawiasy. Zazwyczaj do kompletu dostaje się też zameg próg i klamkę. Jednak nie zawsze tak jest i czasami trzeba dopłacić żeby je dostać. Do drzwi w każdym momencie można jednak dokupić dodatkowe zamki oraz wszelkiego rodzaju blokady antywłamaniowe. Można także dokupić wizjer, dzięki któremu będziemy widzieli kto znajduje się po drugiej stronie drzwi. Drzwi mogą być pełne lub z przeszkleniem. Mogą być również jedno lub dwu skrzydłowe. Wszystko będzie zależało od funduszy, które możemy przeznaczyć na zakup drzwi oraz od naszych upodobań.

Zupełnie inną sprawą są drzwi antywłamaniowe. Te zazwyczaj wytrzymują dłużej niż inne. Na pewno będą dłużej wytrzymywały wszelkiego rodzaju próby ich otwarcia oraz wyważenia. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mają one znacznie mocniejsza konstrukcję od zwykłych drzwi. Mają one również lepsze zamki oraz blokady antywyważeniowe. Przy wyborze drzwi antywłamaniowych trzeba kierować się ich klasą. Musimy także zwrócić uwagę na to, jak będą się one otwierały – czy na zewnątrz czy do wewnątrz. W pierwszym przypadku będziemy mieć więcej miejsca w korytarzu, ale zimą jeśli napada śnieg to możemy mieć problemy z ich otwarciem. Jeśli chodzi natomiast o drzwi otwierane do środka to trzeba liczyć się z tym, że zawiasy będą umieszczone od wewnątrznej strony. Znacznie trudniej będzie w jakikolwiek sposób podważyć skrzydło. To rozwiązanie wydaje się być zatem bardziej rozsądne.

Wiele osób chce zaoszczędzić na montażu drzwi wejściowych i decyduje się na ich samodzielny montaż. Czasami montaż jest wliczony w cenę, więc nie będzie z tym żadnego problemu. Jednak jeśli trzeba ją doliczyć do ogólnej kwoty to wówczas czasami pojawia się problem. Raczej nie powinno się samemu montoważ drzwi. Jeśli jednak się na to zdecydujemy to trzeba pamiętać o kilku zasadach. Trzeba dokładnie zamontować ościeżnice oraz zawiesić skrzydło. Najważniejsze są jednak ościeżnice. Jeśli będą one zamontowane w sposób nieprawidłowy to nawet najlepsze drzwi nie będą spełniały swoich funkcji. Trzeba pamiętać także o tym, że często ościeżnice nie są dostarczane do naszego domu gotowe do zmontowania. Czasami trzeba złożyć je od podstaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ