Currentflow.pl

Twój portal budowlany

Wnętrza

Wystrój wnętrz i meble

wystrojProjektując wystrój naszego pokoju stajemy przed poważnym wyborem, a mianowicie jaki kolor ścian dobrać do mebli i odwrotnie. Najlepszym rozwiązaniem jest dobieranie palety barw do wybranych już uprzednio mebli ponieważ to one, a nie ściany będą stanowić punkt wyjściowy naszego pokoju. Dobrym rozwiązaniem wydaje się urządzenie pokoju przechodząc od jasnych kolorów do ciemniejszych. Najlepszą sprawdzoną metodą w malowaniu jest wybieranie jasnych barw do małych pokoi, co znacząco wpłynie na optyczne powiększenie połaci pokojowej, zaś barwy ciemne świetnie będą się sprawdzać w pokojach dużych, co wpłynie na poprawę ich przytulności. W doborze barw ważne są też informacje na temat nasłonecznienia pokoju oraz zaciemnienia.

Jak dobierać kolory?
Wybierając meble oraz wystrój w jednakowej tonacji będziemy mogli uzyskać efekt harmonii. Przykładowo niebieskie ściany świetnie sprawdzą się w połączeniu z niebieską sofą oraz meblami z jasnego lub ciemnego drzewa. W planowaniu gam kolorów mamy wiele możliwości ponieważ wiele kolorów użytych razem, często idealnie współgra ze sobą tworząc niebywały efekt. W malowaniu dysponujemy głównie dwoma możliwościami, a mianowicie paletą barw zimnych, do których wliczamy niebieski oraz zielony, barw ciepłych po stronie których mamy kolory takie jak czerwony, pomarańczowy i żółty.

W malowaniu możemy również wybrać i trzecią paletę, do której wliczane są kolory neutralne jak beże, brązy. Dzięki stosowaniu tych kolorów będziemy mogli uzyskać efekt wyrazistego tła dla naszych mebli. Czasami zdaża się, że nasze meble posiadają kolory neutralne jak np. biel. W tym przypadku należy odwrócić tonację kolorów by osiągnąć idealny efekt.

Jak zadbać o harmonię pomieszczenia?
W tym przypadku ważne jest, by otoczenie nie tłamsiło naszych mebli, dlatego też najlepszą opcją jest umiejscowienie naszych mebli w niekonkurencyjnym otoczeniu, co pozwoli nam uzyskać harmonijny i relaksujący wystrój.Jeśli więc się wahamy pomiędzy paletą ciepłą, a zimną dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z trzeciej możliwości jak,a dają kolory neutralne.
Jak przeciwdziałać monotonii?

Rozwiązaniem na to może być zastosowanie farb z mieniącymi drobinkami,tapetę ze wzorem lub położyć tynk strukturalny.
Obecnie modne jest również w malowaniu ścian zastosowanie dwóch barw w celu urozmaicenia wystroju. Dla przykładu malując w pokoju trzy ściany na fioletowo, zastosujmy na czwartą ścianę kolor żółty co diametralnie poprawi odbicie w pokoju i zarazem wprowadzi więcej światła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ